Biżuteria grawerowana – dlaczego warto?

Każdy lubi czuć się wyjątkowo. Otrzymanie prezentu w postaci pięknej biżuterii z pewnością jest jednym z takich momentów. Jak sprawić, żeby emocje były jeszcze bardziej intensywne? Podaruj bliskiej osobie biżuterię w grawerem. Dzięki temu relacja między Wami zostanie uwieczniona na zawsze, a upominek będzie miał charakter indywidualny, jedyny w swoim rodzaju.

Zadbaj o unikatowość biżuterii

Wyróżnieniem nie będzie jedynie wartościowy kruszec czy wielkość szlachetnego kamienia. Najlepszym sposobem na to, aby biżuteria stała się czymś więcej, niż piękną ozdobą, będzie spersonalizowany grawer. Umiejętnie dobierając napis lub symbol sprawisz, że będzie niepowtarzalna. Tego typu prezent to doskonała okazja, by wyrazić uczucia i utrwalić chwilę inaczej niż na wspólnym zdjęciu.

Wybierz okazję

Każda okazja jest dobra, aby zostać obdarowanym. Wśród najpopularniejszych wydarzeń, w ramach których biżuteria grawerowana będzie idealna na prezent, należy wymienić najważniejsze momenty w naszym życiu, takie jak: zaręczyny, ślub, rocznica, urodziny, chrzest i bardzo popularny w ostatnim czasie “baby shower”. Oczywiście jest wiele innych momentów, które są warte zapamiętania i to od Ciebie zależy, czy grawerem nadasz im odpowiednią rangę. Dzisiaj łatwo wykonać grawer niemal we wszystkich punktach sprzedaży wyrobów jubilerskich. Można także zamówić grawer przy zakupach w sklepach internetowych.

Zadedykuj od siebie

To Ty decydujesz, co znajdzie się na wybranym przez Ciebie pierścionku czy bransoletce? Może to być napis, imię czy data. Nowożeńcy często grawerują na obrączkach datę ślubu. Zakochani lub przyjaciółki preferują kombinację z dwóch odrębnych zawieszek, które dopiero po złożeniu ukazują docelowy kształt i tworzą zrozumiałą sentencję. Popularnym elementem biżuterii do spersonalizowania są dzisiaj celebrytki. Wygrawerować można także: nazwę miejsca lub życiowe motto, wyznanie miłosne lub tęsknotę, a nawet symbol, odcisk palca czy obraz.

Zaufaj jubilerowi

Niestety nie każda biżuteria nadaje się do grawerowania, więc jeśli chciałbyś spersonalizować ozdobny upominek, poproś o opinię sprzedawcy. Do wykonania grawerowania na biżuterii, potrzebna jest płaska powierzchnia, na którą będzie można nanieść napis lub symbol. Jeśli wybrana przez Ciebie biżuteria będzie za wąska na wykonanie ręcznego grawerunku, możesz skorzystać z opcji laserowej. Innym rozwiązaniem jest grawerowanie diamentowe, czyli komputerowe frezem. Taka forma umożliwia wybór czcionki, grubości i głębokości pisma, a nawet grawerowanie zdjęć. W tym ostatnim przypadku konieczna będzie dobra jakość zdjęcia i spora blaszka, by umieścić grawerunek. Warto także poszukać wyjątkowego upominku od razu wśród biżuterii przeznaczonej do grawerowania, m.in. pierścionków, obrączek, zegarków, sygnetów czy nieśmiertelników.

Nie tylko dla zakochanych

Biżuteria personalizowana uznawana jest za nowoczesny, , luksusowy i bardzo elegancki prezent. Jest doskonałym wyborem nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn. Poprzez grawerunek biżuteria staje się niezwykle wartościowym przedmiotem. Budzi sentyment. Wiele osób wierzy, że taka biżuteria przynosi im szczęście i przywołuje pozytywne wspomnienia. Dzięki niej czują się bezpiecznie, bo ufają, że bliska osoba towarzyszy im i czuwa nad nimi. Dlatego warto rozważyć podarowanie takiego prezentu także innym bliskim, dziecku, rodzeństwu, rodzicom czy przyjaciołom.

 

tekst: Izabela Sałamacha

1

One thought on “Biżuteria grawerowana – dlaczego warto?

  • Bardzo ciekawy wpis. Sama niedawno dostałam bransoletkę z grawerem i jest to moja ulubiona bransoletka. Kocham biżuterię, ale ta bransoletka ma dla mnie szczególne znaczenie.

      Odpowiedz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Koszyk

loader