Bransoletka idealnie dopasowana, czyli… o tym jak zmierzyć obwód nadgarstka.

Znasz to? Widzisz bransoletkę idealną dla siebie… kolor, kształt, dodatki… cudo! Zapada decyzja – kupujesz ją! Podekscytowana rozpoczynasz proces zakupu i nagle pada pytanie „jaki masz obwód nadgarstka?”. Nie wiesz. No bo w zasadzie pierwszy raz ktoś Cię o to pyta. W głowie pojawia się tysiąc myśli, ale żadna nie jest odpowiedzią do zadanego pytania.

Jest jednak prosty sposób, aby to sprawdzić. Wystarczy miara (np. krawiecka), kawałek sznurka czy nitki. Pamiętaj, że nadgarstek mierzymy przylegająco do skóry, czyli bez dodawania luzu. Nie musisz się martwić, że bransoletka będzie za ciasna – wykonując dla Ciebie bransoletkę zawsze dodaje centymetr zapasu.

Ok, przejdźmy zatem do praktyki. Jak mierzyć nadgarstek?

Weź miarę i do dzieła! Owiń nadgarstek w najszerszym miejscu i odczytaj wymiar. Pamiętaj, że miara może mieć dwie strony – centymetry na jednej, a na drugiej cale (to ta z większą odległością między kolejnymi cyframi) – posłuż się centymetrami 🙂 Możesz też obwiązać nadgarstek nitką lub kawałkiem sznurka i zmierzyć obwód na linijce. To najprostsze i najszybsze rozwiązanie.


Idealne dopasowanie obwodu jest szczególnie ważne w przypadku plecionych bransoletek. Pięknie wyglądają, gdy w całości otaczają nadgarstek, a wiszące sznureczki (również w odpowiedniej długości) dodają ozdoby.

Jeśli lubisz, aby bransoletka była luźniejsza – wybierz bransoletkę rozmiar większą – będzie wtedy ona opadała niżej na dłoni.

Może zdarzyć się tak, że miara wskaże np. 16,5cm. Co wtedy? Kieruj się zasadą – jeśli chcesz, by bransoletka była bardziej dopasowana zaokrąglij wymiar w dół, czyli 16 cm, a jeśli chcesz, by była luźniejsza – zaokrąglij w górę, czyli 17 cm.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego w niektórych bransoletkach, mimo, że mają rozmiar uniwersalny, proszę Cię o podanie obwodu nadgarstka. Czy jest to konieczne?

I tak i nie. Twój dokładny rozmiar nadgarstka daje mi szansę dopasowania całkowitego obwodu bransoletki, a co za tym idzie, także długości sznureczków, które swobodnie zwisają, gdy zaciągniesz bransoletkę na swoim nadgarstku.

Zbyt długie jak i zbyt krótkie sznureczki bywają dla niektórych odrobinkę kłopotliwe, dlatego podając swój dokładny wymiar nadgarstka możesz mieć pewność, że Twoja bransoletka będzie doskonale dopasowana.

Mam nadzieję, że od teraz wybór rozmiaru będzie dla Ciebie prostą sprawą.

___________

tekst: Jagoda Jaśkowiak

0

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Koszyk

loader